wegańskie
Aktualności,  Blog,  Lifestyle,  wege life

Życie po wegańsku cz.1

cytat

Weganizm jest fantastycznym sposobem na życie, ponieważ dbając o siebie dbamy o resztę świata, o zwierzęta, o środowisko.

Weganizm można łatwo wprowadzić w życia większości ludzi, niezależnie od ich dochodów.

To mit, że przygotowywanie  wegańskiego jedzenia jest drogie. Po dwóch latach takiego odżywiania, mogę podzielić się spostrzeżeniem, że  wydajemy mniej na posiłki.

Poza tym, tak jak w każdej diecie, jeśli przygotujemy coś samodzielnie, to jest taniej, niż kiedy kupujemy dania gotowe lub wybieramy restaurację. Oczywiście, od czasu do czasu warto się wybrać do lokalu i czerpać inspiracje do własnych eksperymentów kulinarnych.

BoNoBo

Trzymanie się wegańskiej diety z pewnością może być trudne, gdy otaczają cię przyjaciele i rodzina, jedzący produkty pochodzenia zwierzęcego. Dobra organizacja i przygotowanie daje szansę na przejście początkowego okresu w miarę bezboleśnie.

To naturalne, że jest trudniej, kiedy się wyróżniasz, ale po pewnym czasie przestanie to być dla otoczenia sensacją.

Jeśli w coś wierzymy i jesteśmy do tego przekonani, to czerpiemy z tego zadowolenie i siłę.  Szybko przekonasz się, że lepsze samopoczucie i większa energia będzie motorem do trzymania się takiego stylu życia.

Jeśli planujemy podróż lub posiłek ze znajomymi czy wyjście na imprezę, ważne staje się planowanie z wyprzedzeniem oraz właściwe przygotowanie. Na pocieszenie dodam, że z czasem wchodzi nam to w krew i nie jest to kłopotliwe.

Mam  ogromne szczęście, że nasi przyjaciele wychodzą nam na przeciw i zawsze, kiedy jesteśmy ich gośćmi, uwzględniają w menu również nasze preferencje jedzeniowe. To wyjątkowi ludzie i mam nadzieję, że spotkasz podobnych na swojej drodze.

Kolejną kwestią, do której trzeba się przygotować to fakt, że  będziemy wiele razy odpowiadać na  mnóstwo pytań ze strony innych osób. W niektórych momentach, może być to męczące, ale pamiętajmy, że jest to naturalne i , że nie ma w tym nic złego.

Po pewnym czasie temat wybrzmi i wszyscy się przyzwyczają. Poza tym, zawsze można mieć nadzieję, że odpowiadając na pytania włączymy czyjąś ciekawość, głębsze zainteresowanie tematem i, że za jakiś czas przyniesie to owoce. Być może niektórzy będą negować nasze wybory, ale  nie ma sensu się tym emocjonować, niech każdy robi co uważa za stosowne.

wege kanapki

Mam nadzieję, że przedstawiane na blogu przepisy pomogą przygotować wiele pysznych wegańskich potraw przy ograniczonym budżecie. Zajrzyj do wcześniejszych propozycji np.: makaronu z pesto, makaronu ryżowego  ze szparagami i cebulą, placków gryczanych, warzyw w tempurze, tagliatelli z sosem śmietanowym z pieczarkami, sałatek i deserów.

W kolejnych przepisach postaram się przedstawiać jak najwięcej niedrogich dań, szybkich w przygotowaniu.

leczo

Czasami zdarza się, że przejście na weganizm jest inspiracją do większej zmiany stylu życia w różnych jego aspektach. Zaczynamy przywiązywać większą wagę do wielu kwestii np.: wyboru środków chemicznych i kosmetycznych, wyboru ubrań, środków transportu, używanie własnych opakowań, naprawianie rzeczy zamiast ich wyrzucanie, nie kupowaniu zbędnych rzeczy, mniejszemu zużyciu wody, mniejszemu generowaniu śmieci i wielu innych.

Pamiętajmy, że przejście na dietę wegańską to świetny sposób na wprowadzenie pozytywnych zmian dla zdrowia, ale także dla środowiska i zwierząt.

 

love

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *