wege koloryzacja
Aktualności,  Blog,  kosmetyki

MARIA NILA 100% VEGAN maska koloryzująca do włosów

Od dłuższego czasu szukałam informacji o naturalnych sposobach farbowania włosów. Rok temu wypróbowałam nie najtańszą, naturalną farbę do włosów firmy Biobotanic. Niestety w moim przypadku, nie sprawdziła się.

Włosy wydawały się zniszczone i przesuszone, a kolor nie zachwycał.

Na jakiś czas odpuściłam sobie temat naturalnej koloryzacji i dopiero niedawno zetknęłam się z bardzo dobrymi opiniami o produktach do koloryzacji firmy Maria Nila.

Maria Nila to szwedzka marka profesjonalnych kosmetyków fryzjerskich.

Obejrzałam kilka filmów na Youtube i postanowiłam przetestować maski koloryzujące tej firmy na swoich włosach.

Dodatkowo ucieszyłam się bardzo z tego, że jest to firma, która nie testuje kosmetyków na zwierzętach. Jej produkty są w 100% wegańskie i przyjazne środowisku. Dla nas wegetarianek, ma to niebagatelne znaczenie.

Zapoznając się z informacjami o marce, trafiłam na  wiadomość, że maska koloryzująca Maria Nila w drugiej edycji organizowanego przez magazyn Avanti, plebiscytu TOP AVANTI, zajęła drugie miejsce w kategorii „Kosmetyki do włosów”.

Była to nagroda przyznana przez czytelniczki Avanti, które doceniły wysoką jakość i skuteczność produktu.

wege koloryzacja włosów

Wracając do sedna, w ofercie Maria Nila znajdziemy różne kolory –  jasne, średnie, ciemne i neutralizujące. Maski koloryzujące występują w dwóch pojemnościach 100ml i 300 ml.

Firma reklamując się zapewnia, że troszczy się o dobór odpowiednich składników  dbających o strukturę włosa i naskórka głowy oraz chroniących przed szkodliwym działaniem promieni UV.

Maskami można nie tylko popracować odcień włosów, ale także nietrwale zmienić ich kolor. Zmiany są na tyle trwałe, by odcień utrzymywał się od 5 do 10 myć. Tutaj ważna uwaga, po obejrzeniu  kilku filmów na temat ich stosowania, uważam, że należy przestrzec te osoby, które chcą użyć intensywnych kolorów np. Bright Red, Cherry Red, Pink Pop. Okazuje się, że te kolory  trudno zmyć z włosów.

Z tego co się zorientowałam, można kupić następujące odcienie : waniliowy, piaskowy, jasno miedziany, błękit, kakaową czerwień, kakao, intensywne kakao, wyrazisty fiolet, róż, jesienna czerwień, czerń, srebrny – rozjaśniającym żółte tonacje oraz white mix ( podtrzymujący kolor jasnych włosów ).

Bardzo przypadł mi do gustu pomysł wypróbowania koloru Pearl Silver, który zawiera fioletowe pigmenty, neutralizujące żółte odcienie włosów.

W moim przypadku zrobiłam mieszankę, składającą się z kilku kolorów. Podstawą był Pearl Silver, do niego dodałam odrobinę: Black, Pink Pop i Vanilla.

Koncepcję ich połączenia zaczerpnęłam z kanału Hair by Kasia Świderska. Zachęcam do obejrzenia jej filmów.

 

wege koloryzacja włosów

Na koniec nie pozostało nic innego jak opisać sposób użycia maski.

Sposób użycia:
Umyj włosy  i osusz je ręcznikiem. Po nałożeniu rękawiczek nanieś maskę Maria Nila na włosy w sposób podobny jak nakłada się farbę na włosy, najpierw na odrosty  a potem na całe włosy. Następnie wmasuj maskę we włosy. Zgodnie ze wskazaniami powinna pozostać na włosach przez 3-10 minut w zależności od pożądanej intensywności odcienia. Po upływie tego  czasu dokładnie spłucz maskę z włosów. Według mnie po tej masce nie ma konieczności nakładania dodatkowej odżywki. Moje długie i na co dzień szorstkie włosy, były w bardzo dobrej kondycji po jej użyciu.

Na koniec wspomnę o jedynym minusie produktu, który niestety nie jest tani.

Jeśli wypróbujecie, podzielcie się wrażeniami. Ciekawa jestem efektów i tego jak długo kolor utrzyma się na waszych włosach.

Ja jestem zadowolona z tego, że odważyłam się jej użyć.

Poniżej moje włosy przed koloryzacją i po niej.

przed koloryzacją
maska koloryzująca

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *